RPG Heaven

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

+2
Joshie
fujoshi__yaoilover
6 participanți

    Petrecerea lui Belial

    Scarlet
    Scarlet


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-22, 23:01

    Scarlet DeLew

    „Mie ar trebuii să-mi pară rău, Erik. Eu te-am adus aici, dar e problema mea și eu am să-mi asum vina, fie că voi fi sau nu alungată. Răul va trebuii să-l înfrunte Darius, așa că fi un îngeraș bun și roagă-te pentru el.” spuse ea, apoi plecă calmă. O altă ceartă nu ar fi rezolvat nimic în seara aceea.
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 23:04

    Lucifeer oftase și privise spre Erik :
    "Cred că are dreptate...s-a sfârșit rău dar cel puțin nu din cauza ta .Sper că Darius va fi bine" îi zâmbise încrezător


    Ultima editare efectuata de catre Demesne in 2014-12-22, 23:06, editata de 1 ori
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 23:05

    Linneus Grayson

    Linneus privi înspre uşă şi îşi încrucişă braţele oftând dezamăgită, se apropie de Darius şi îşi aşeză o mână pe spatele lui: "Idiotule", şopti ea "nu înrăutăţi lucrurile, stai cuminte şi aşteaptă-i, fi gata să faci orice. Nu poţi decât să speri că nu ai să fi ucis pentru vecie. Acum, hai, dovedeşte-te util şi împarte băutură. Petrecerea trebuie să continue."
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 23:08

    Erik Morgan

    Erik privi surprins în urma lui Scarlet şi apoi, în ochii lui Lucifeer, era incredibil cum demonii puteau fi atât de imprevizibili şi, neaşteptat, de buni. "Mulţumesc..." reuşi să spună înainte să îi fie distrasă atenţia de către cei doi fraţi care discutau la iesirea din sală.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 23:12

    Darius Grayson

    Darius își ascultă sora, și deși nu era foarte stăpân pe situație, continuă să servească băuturi și gustări cu ceilalți servitori, ca și cum nimic nu se întâmplase. La un moment dat puse tava pe o masă și îl căuta cu privirea pe înger. Atunci când îl găsi se duse la el și îl întrebă pe un ton, deși vrând să fie îndrăzneț, cu totul lipst de viață „Îmi mai acorzi un dans, de dragul vremurilor rele? Poate asta o să mă ajute să mă calmez... Desigur, dacă vrei și tu, nu trebuie să...” Nici nu mai știa ce să-i zică.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 23:26

    Linneus Grayson

    Surioara mai mică a lui Darius îl apucă pe acesta de umăr: "Tee-hee-hee, Darius, ce timid mai eşti!", râse femeia. Privi către Lucifeer: "Lucifeer, mereu Darius te-a plăcut, se învârte mereu pe lângă tine, nu vezi?" îi ajută să se ia de mâini înainte ca Erik să aibă măcar ocazia să deschidă gura şi îi împinse spre ringul de dans, ea rămanând în loc. O singură privire de a ei îi indică lui Darius că ar fi bine să stea cuminte şi departe de înger tot restul serii. Pe Lucifeer îl cunoştea şi îl rugase din priviri să nu se împotrivească, avea nevoie de acel favor.
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 23:35

    Lucifeer oftase amuzat de întorsătura situației . Acel favor avea sa o coste destul de mult pe Linneus pentru ca era timpul sau prețios dar ei bine putea fi și amuzant .
    Își trecuse mana pe talia lui Darius și îl lăsase în jos :

    " Să vedem..îmi acorzi acest dans? " Il privise fermecător si nu se abținuse sa rada " Sora ta e așa îngrijorată pentru tine "îi zambeste el
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 23:42

    Darius Grayson

    Lui Darius nu prea îi plăcea situația în care îl băgase sora sa, dar se supuse, lăsându-se împins pe ringul de dans, iar când Lucifeer îl întrebase de dans acesta răspunse scurt „Bănuiesc că dacă nu o fac nu mai scap din ghiarele surorii mele super protectoare.” Apoi cei doi începură să danseze.
    + n.Rie
    + n.Rie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de + n.Rie 2014-12-23, 09:55

    +Jude Grayson+

    Lui Jude nu ii venea sa creada ce naiba se intamplase. Unchiul lui era acolo, si matusa lui era acolo, si toata lumea se purta incredibil de ciudat. Darius flirtase cu un inger (sau cel putin asa parea), Linneus parea ca isi iesise din minti, iar majoritatea invitatilor care ramasera in incapere (nu ca ar fi avut de ales, totusi) erau beti sau cel putin ameiti. " Da, clar, eu nu sunt cu aia. Nici macar nu ii cunosc, isi spuse el, apoi lua de pe masa o briosa." Cum ar fi putut sa-si puna in aplicare planul, ascensiunea sociala, cu o familie de tampiti? Daca Darius nu mai era servitorul lui Belial, adio rang pentru Jude, ceea ce era total exclus.
    Scarlet
    Scarlet


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-24, 21:25

    Scarlet DeLew

    În timp ce petrecerea continua, iar cei prezenți începură să danseze și să bea din nou, ce-i drept, cam forțat, Scarlet se dusese tiptil la ușă, încercând să iasă, dar era încuiată cu magie neagră. Genul acela de magie pentru care ai nevoie de ani buni ca să o stăpânești, demnă doar de un prinț al Infernului. Așadar, văzând că nu are cum să scape, se așeză lângă Yair, un demon destul de nou prin acele părți, văicărindu-se. Nu știa care urma să-i fie pedeapsa, dar presimțea că nu va rămâne fără una.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-25, 00:41

    Erik Morgan

    Erik rămase cu gura căscată în faţa lui Linneus. Pf, planul i se stricase, Darius dansa cu prietenul său, Scarlet se dovedise o plângăcioasă şi sora lui Darius era o scorpie. Privi în jur şi văzu un bărbat la fel de nemulţumit de situaţie ca el. Întrebă un demon cine e acela şi i se spuse că e Jude, nepotul lui Darius. Fiindcă i se părea că doar cu el ar fi putut discuta, se apropie, dar înainte să înceapă discuţia, se răzgândi gândindu-se că şi ăsta avea legături cu acea Linneus. Merse la masa cu băuturi şi se autoservi cu tărie cât să îi treacă supărarea. Restul serii avea să fie în ceaţă pentru el.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-25, 21:59

    Darius Grayson
    Darius reuși în sfârșit să se descotorosească de demon și, evitând-o pe cât posibil pe Linneus care era antrenată într-o conversație cu cineva atât de important pe cât era ea, acesta îl văzu pe Erik consumând din alcoolul disponibil la bufet, așa că se duse direct la el. „Cu riscul de a o lua și mai rău, nu ai vrea să plecăm de aici, undeva unde am putea fi doar noi doi? Departe de soră-mea și de Luficfeer. Ce spui?”
    Iroha
    Iroha


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-25, 22:32

    Belial

    Unul dintre cei șapte prinți ai Infernului pășea nervos pe coridor pentru a se întoarce în camera sa, unde își putea descărca în liniște furia. Nu îi venea să creadă că dintre toate dățile, când avea cea mai mare nevoie, Satan îi întoarse spatele, spunând că nu nu a văzut nimic greșit în legătură cu ce făcuse Darius, iar reacția lui Belial fusese „mult prea exagerată și nejustficată”. Ugh, răul întruchipat nu trebuia să fie rău cu el. Recunoscându-și înfrângerea se gândii că ar trebuii să meargă înapoi în sală și să le dea drumul invitaților, dar își aminti că Darius știa mai toate incantațiile. Diavolul nu o pedepsise nici măcar pe Scarlet, afirmând că „tipa aduce puțin picant pe aici, ceea ce merităm cu toții”. Cât de cretin putea să fie când se afla într-una din fazele lui „glumețe”.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-26, 13:53

    Erik Morgan

    Erik îl privi încântat că terminaseră dansul. "Mhm, păi nu am nimic împotrivă să plecăm dacă vom putea ieşi de aici." zise atingându-i gâtul. "Ce am putea noi doi să facem singurei?" întrebă în şoaptă atingându-i lobul urechii cu buzele sale moi. Se desprinse apoi şi-şi termină paharul de alcool început aşteptand răspunsul lui Darius.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-27, 16:55

    Darius Grayson
    „Știu multe locuri interesante în Iad, care cred ca ti-ar placa si tie. Camera de tortura, ar fi o atracție principală al acestui loc, sau poate camera tipului ăla care diseacă oameni sau ... mă gândeam pentru început, să mergem în camera mea...” Darius se îmbătase, până și el era conștient de asta, însă prezența îngerului îl făcea să-și piardă cumpătul mai tare decât orice tărie.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-27, 20:13

    Erik Morgan


    "Dragule, cred că ăla va fi primul obiectiv turistic pe care-l voi vizita de aici" zice Erik jucandu-se cu degetel mainii lui Darius. Nu făcuse asta până acum ca înger deci era bucuros să experimenteze, mai ales cu un demon. Se întreba cum era. Ţinea la trupul său aşa că nu ar fi suportat să-i lase vreo urmă pe piele de la vreo atingere prea posesivă. Desigur, avea să-l avertizeze despre asta mai târziu. "Mhm, deci mergem sau vrei să te mai pună soră-ta să dansezi?" întrebă îngerul cu un zâmbet ştrengar pe chip.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-27, 20:43

    Darius Grayson
    Fără să mai spună nimic, Darius îl luă pe înger de mână și îl trase după el până undeva în spate, unde, fără vreun pic de efort, deschise geamul. Se uită în jur să vadă dacă îi urmărește cineva și cu un pocnet din degete, în spatele geamului se formă un portal magic care ducea spre camera sa. „Deci, dari tu primul sau sar eu ca să te prind?”

    Continut sponsorizat


    Petrecerea lui Belial - Pagina 3 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 2024-10-16, 11:56