RPG Heaven

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

+2
Joshie
fujoshi__yaoilover
6 participanți

    Petrecerea lui Belial

    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 21:02

    Erik Morgan

    Surprins de gestul lui Darius, Erik se sprijini cu palmele de pieptul demonului menţinând contactul vizual. "Numele meu este Erik", zise devenind încântat de apropierea cu care fusese în sfârşit răsplătit. "Normal că dansez, cum aş putea să te refuz?" continuă luându-l de mână, ajutându-l să scape de tavă şi făcându-şi loc cu el prin mulţime.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 21:15

    Darius Grayson
    Darius îl urmă pe Erik pe ringul de dans, deși nu asta fusese intenția lui. Nu prea voia să atragă atenția asupra lui, deoarece servitorii nu aveau dreptul să danseze cu invitații, însă la cum îl știa pe stăpânul său, nu avea să fie chiar o problemă. Îl luă pe înger de mână și își mișcară amândoi trupurile pe o melodie lentă. Compania sa era chiar plăcută, deși se vedea clar pe chipul său ce fel de persoană obraznică era.
    Iroha
    Iroha


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-22, 21:24

    Belial

    Fără să anunțe pe nimeni, Belial ieși din camera sa direct în mulțime, căutându-și servitorul impertinent. Acolo era, Darius, dansând cu îngerul de parcă nu era niciun bai. Acesta se duse la el trecând prin mulțime și prin toate perechile de dansatori, creând vâlvă, căci toată lumea îl recunoștea și îi punea la îndoială prezența. Toate intrările în scenă ale demonului erau dintre cele mai grandioase și mai planificate. Ajungând în dreptul lui Darius, acesta îi puse mâna pe umăr, exact când la cererea sa, muzica se oprii. „Mă întrebam unde ai fost când te-am strigat de zece ori, Darius, dar văd că te distrezi la petrecere. Poate ai vrea să-ți aduc un pahar de șampanie, o brioșă, sau, hmmm, nu știu, pieirea? Așa, să te simți mai comod.”
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 21:29

    ooc: Oh, deci avem de-a face cu demoni inocenţi, chiar îmi place.

    Linneus Grayson

    În căutarea fratelui ei, Linneus urmăreşte dansul demonilor cu funcţii ceva mai importante. «Darius, pe unde umblii?» gândeşte ea în timp ce se plimbă cu paşi dansanţi printre grupurile de demoni. O privi pe Scarlet de la depărtare fiind sigură că ea ştia unde era Darius. În timp ce se apropia de Scarlet se întrebă unde era îngerul care avusese tupeul să vină aici şi să creeze un asemenea agitaţie. Vazând-o pierdută pe prietena fratelui ei, Linneus urmări privirea femeii şi văzu un tânăr dansând alături de un altul. În următoarea clipă realiză că defapt cei care dansau erau îngerul şi însuşi fratele ei, Darius. «Ei, Darius, asta-i bună! Chiar tu ţi-ai găsit să dansezi acolo cu înaripatul ăla!» gândi ea poziţionandu-se lângă Scarlet, cu o figură dezaprobatoare pe chip.
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 21:32

    Lucifeer era și el acolo ,prin mulțime ,discutând cu un demon .Apariția lui Belial fusese total neașteptată pentru el .Se apropiase discret de cei doi,surprins încă de modul în care lucrurile se desfășuraseră .Se întreba de ce Belial nu își făcuse ca de fiecare data o apariție grandioasa .
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 21:37

    Erik Morgan

    Erik privi deranjat în jur după ce muzica fusese întreruptă. Aproape că vru să comenteze când auzi vorbele autoritare ale cuiva din apropiere. Se desprinse de Darius şi privi înspre bărbatul care vorbise. Înmărmuri pe loc la vederea frumuseţii sale, aproape că deveni invidios, dar acest sentiment încetă din a exista în momentul în care avu ocazia de a-i vedea ochii. Era întradevăr minunat cum o fiinţă putea fi atât de frumoasă. Realiză că acela era. întradevăr, Belial şi înţelese de ce era atât de maiestuasă petrecerea.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 21:38

    Darius Grayson
    Darius mai avea puțin și își dădea o palmă peste față. „Uite, Beli- adică stăpâne, pot să explic asta...” Cum avea să explice asta? Nu putea să explice asta. „Bine poate că nu pot să explic, dar uite, m-am lăsat puțin dus de val și... adică nu-i nimic ce nu putem repara, nu? Nu?”
    Iroha
    Iroha


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-22, 21:43

    Belial

    Belial îi zâmbi în batjocoră servitorului său. Era atât de nervos, încât ar fi putut să-l strângă de gât, chiar. „Știi ceva, Darius, m-am săturat de tine și de scuzele tale jalnice. Mă așteptam de la servitorul meu ceva mai mult respect și mai multă decență.” spuse acesta scoțând din buzunarul pantalonilor lui Darius o pereche de butoni de argint pe care îi așteptase toată seara. Îi spuse servitorului să-i pregătească butonii încă de dimineață, dar acesta nu îi aduse nici până în ultimul moment, ba mai mult, îi îndesase într-un buzunar în care avea o bomboană topită. În momentul de față, Belial chiar i-ar fi tras un pumn.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 21:50

    Darius Greyson
    Pentru o pereche de butoni intrase Darius în bucluc. Pentru o pereche de butoni vechi de care Belial nu se putea descotorosii. Era absurd. Atât de absurd încât Darius se enervă. „Uite ce e, stăpâne, ce ar fi să iau ăștia” - și luase butonii din mâna lui Belial, „și să fac asta”, apoi îi aruncă pe jos și îi călcă în picioare. E o scuză destul de bună pentru tine?
    Iroha
    Iroha


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-22, 21:55

    Belial

    Când își văzu butonii aruncați pe jos și călcați în picioare, Belial amuți, dar odată ce îi reveni glasul, spusese primul lucru care îi veni în minte: „Darius, pe lângă că ești atât de concediat, cu stimă îți spun, poți să îmi sugi pula.” Cineva din sală spusese „Nu știam că stăpânul are un astfel de temperament.” iar Belial se întoarse instantaneu la acea femeie, care era un demon mai în vârstă, dar cu un grad mai mic. „Te blestem ca de fiecare dată când vezi lumina cerului să te lovească fulgerul.” țipă el.
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 21:59

    Lucifeer avusese norocul sa-si tina gura la timp pentru ca remarca lui cu siguranță i-ar fi adus moartea .Nu-și dorea deloc asta .Totuși trebuia sa-i spună lui Darius,poate într-un moment mai bun,cât de mult i-a plăcut actul sau de răzvrătire.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 22:08

    Darius Grayson
    „Știi ceva, Belial, chiar aș face-o, dacă nu mi-ar fi scârbă că au făcut-o atâția înaintea mea.” Unii demoni începuseră să râdă, alții se încordară, dar majoritatea dădeau să plece, pentru că replica pe care a dat-o Darius l-ar fi enervat în orice circumstanță pe Belial.
    Scarlet
    Scarlet


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-22, 22:18

    Scarlet DeLew

    Scarlet o văzu pe Linneus apropiându-se și merse către ea, întrebând-o. „Ce dracu a pățit frate-tu? Vrea să fie omorât sau ceva de genul ăsta? Nu m-aș mira dacă Belial l-ar da afară în șuturi.” Văzuse un demon stând în mulțime și privind cearta, însă atitudinea acestuia îi sării în ochi. Se gândi dacă ar trebuii sau nu să meargă la el, dar doar îi făcu semn din cap.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 22:21

    Linneus Grayson

    "Ah, la naiba cu toate, ştiam eu că îngerul ăla va aduce numai necazuri! Scarlet ce să fac? Nu l-am văzut în viaţa mea purtându-se aşa cu Belial şi al dracului dacă nu-i dau şi eu vreo două şuturi dacă nu se potoleşte!" zise Linneus strângând din pumni tensionată.
    Iroha
    Iroha


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-22, 22:26

    Belial

    „Darius, ai să regreți toată viața ta de demon jegos ce ai făcut în seara asta” spuse Belial luându-și butonii de pe jos. „Și tu, îngeraș, nu știu cine te-a invitat aici, dar am să aflu și va fi pedepsit. Cu război sau fără război, stârpiturile nu au ce căuta aici.” Țipase ultima parte ca să o audă toată lumea, și continuă, la fel de calm „acum, oameni buni, distrați-vă. Doar e petrecerea vostră. Nu stați crispați, beți, mâncați, dansați, fiți fericiți. Și eu am să mă distrez în felul meu. Nu plecați încă, distrați-vă, vă ordon.”
    Ieșind din încăpere ușa se încuie, iar de pe coridor se auzi vocea lui Belial urlând practic un singur cuvânt: „Satan”
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 22:33

    occ : iroha , finalul este epic :3
    Lucifeer oftase si isi facuse aparitia langa Scarlet "
    "La naiba. S-a sfarsit rau,mai rau decat as fi crezut si daca ar afla ca tu ai fost ,ar fi mult mai rau .Scarlet ,sper ca nu ai de gand sa te dai asa de gol ."


    Ultima editare efectuata de catre Demesne in 2014-12-22, 22:40, editata de 1 ori
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 22:36

    occ: Doamne ce mişto ai scris, te ador Iroha.

    Erik Morgan

    Erik rămase puţin crispat, se legănă de pe un picior pe altul realizând că nu mai e el atracţia serii. Fu îngrijorat în tot acest timp şi realiză că defapt totul ieşise bine. Privi în urma lui Belial şi dădu din umeri. Înafara faptului că îl numise stârpitură, nu îl rănise cu nimic, totul era defapt prea perfect. Nici măcar nu avea să fie pedepsit.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 22:40

    Linneus Grayson

    Linneus privi de la Lucifeer la Scarlet şocată. "Scarlet! Cum ai putut să-l aduci pe ăla aici? Ah, eşti mulţumită de ce-a ieşit?"
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 22:41

    Lucifeer privi mult mai ingrijorat la Linneus :
    " Nu e vina ei ca s-a terminat asa" rostise el pe un ton intelegator
    Scarlet
    Scarlet


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-22, 22:42

    occ: Nu-i zi asta că se urcă la cap.

    Scarlet DeLew

    Demonul avea dreptate, putea să fie și mai rău, iar faptul că Linneus aflase înrăutățea cu mult situația. „Sunt sigură că Belial va afla, dacă nu știe deja. Belial nu e prost, iar regele e neiertător când vine vorba de prințul său preferat. Cred că am făcut o mare greșeală când l-am adus pe Erik aici. Îngerul ăla m-a prostit de-a dreptul. Am nevoie de un plan.”
    Demesne
    Demesne


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-22, 22:46

    Lucifeer urmarise cu privirea ingerul si ii facuse semn sa vina apoi privise spre Scarlet :
    " Am putea sa dam vina pe altcineva ,dar cine? Nu cred ca cineva isi risca asa pielea aici " oftase el
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 22:51

    Linneus Grayson

    Sora lui Darius, Linneus, fără să-l mai bage în seamă pe Lucifeer, se repezi către fratele ei prinzându-l de umeri: "Idiotule! Ştii ce-i cu tine?! Ce naiba te apuci să faci? Eşti conştient că nici dacă îi săruţi picioarele nu te va ierta? Imploră-l să te ierte, fă ceva! Vrei să dispari pentru totdeauna? Nebunule!" îl zgâlţâise apoi privise către Erik şi abia se străpâni să nu-i sară la gât.
    Iroha
    Iroha


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-22, 22:53

    Yair Vintar

    În timp ce toată lumea vorbea sau murmura, Yair merse să încerce ușa, care, desigur, era închisă cu magie. Numai cel care a făcut vraja, sau cineva cu o magie mult mai puternică ar fi putut să deschidă ușa, așa că pe moment, erau blocați înauntru. Curva lui Satan îi blocase înauntru. Așadar, se așeză într-un colț al camerei și își adânci fața după genunchi așteptând să se întâmple ceva.

    occ: Știu, sunt un jeniu. La școală mi se zice Oana distrugătoarea.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-22, 22:58

    Erik Morgan

    Erik înghiţi în sec şi se apropie de Lucifeer tensionat, în sfârşit dând ochii cu Scarlet în acea seară. Nu era sigur dacă scuzele ar fi rezolvat ceva, dar totuşi îşi ceru iertare de la Scarlet din cauza scandalului iscat. Nu vrusese să-i creeze probleme şi totuşi o făcuse. Neintenţionat, dar o făcuse.
    Se poziţionă de partea opusă a lui Lucifeer din cauza faptului că nu voia să fie victima probabilei furii a femeii.
    Joshie
    Joshie


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-22, 22:58

    Darius Grayson
    Linneus avea tot dreptul să-l certe pe Darius, având în vedere tot ce făcuse, dar ăsta era adevărul, Belial era uneori cel mai insuportabil demon din tot Infernul, însă pentru un moment uitase că depindea de el. „Surioară, am dat-o în bară și nu știu ce să fac.” Se duse la ușă și încercă să iasă, dar era imposibil de deschis, așa că de nervozitate începu să bată cu pumnii și picioarele în ea.

    Continut sponsorizat


    Petrecerea lui Belial - Pagina 2 Empty Re: Petrecerea lui Belial

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 2024-10-16, 11:53