RPG Heaven

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2 participanți

    Bootcamp

    Scarlet
    Scarlet


    Bootcamp Empty Bootcamp

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-19, 17:33

    BOOTCAMP
    Bootcampul este locul unde cei neexperimentați în ale RPG-ului pot să învețe cum se face, pentru a se putea alătura și ei jocului de rol.

    ÎNSCRIERE
    Pentru a vă înscrie trebuie doar să lăsați un mesaj mai jos în care veți specifica cât de experimentați (puteți să vă alăturați chiar dacă asta e prima dată) sunteți în ale RPG-ului și la ce aveți mai exact nevoie de asistență.

    MEMBRII
    Zmeură


    Ultima editare efectuata de catre Scarlet in 2014-12-20, 17:39, editata de 2 ori
    Zmeură
    Zmeură


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Zmeură 2014-12-19, 17:46

    As vrea sa intru si eu in Bootcamp. Nu am mai jucat niciodata RPG, dar dupa spusele altora e chiar distractiv, so, de ce nu?
    Scarlet
    Scarlet


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-19, 17:54

    Zmeură a scris:As vrea sa intru si eu in Bootcamp. Nu am mai jucat niciodata RPG, dar dupa spusele altora e chiar distractiv, so, de ce nu?

    Bine atunci, Zmeură. Ești oficial în Bootcamp.
    Zmeură
    Zmeură


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Zmeură 2014-12-19, 17:56

    Cam ce ar trebuii să fac ca să pot juca și eu un RPG? Adică e ca un fel de poveste sau ceva?
    Scarlet
    Scarlet


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-19, 18:00

    Zmeură a scris:Cam ce ar trebuii să fac ca să pot juca și eu un RPG? Adică e ca un fel de poveste sau ceva?

    Da și nu. RPG-ul (Role Play Game) e un joc de rol. De exemplu tu ești un personaj, iar eu sunt alt personaj iar după un timp (de obicei după introducere) personajele noastre se întâlnesc.

    Dacă vrei am putea să încercăm, ca să înțelegi mai bine.
    Zmeură
    Zmeură


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Zmeură 2014-12-19, 18:01

    Bine atunci. Să-mi zici ce trebuie să fac.
    Scarlet
    Scarlet


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-19, 18:04

    Zmeură a scris:Bine atunci. Să-mi zici ce trebuie să fac.

    Mai întâi ar trebuii să vi cu o temă (poveste) pentru un RPG pe care să putem lucra. Dacă nu ai nicio idee aș putea veni eu cu una.

    Continut sponsorizat


    Bootcamp Empty Re: Bootcamp

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 2024-05-10, 15:00