RPG Heaven

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2 participanți

    Mântuitorul nostru Isus Hristos

    Iroha
    Iroha


    Mântuitorul nostru Isus Hristos Empty Mântuitorul nostru Isus Hristos

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-28, 20:10

    Lăsând la o parte titlul, care e cu siguranță pus la bășcălie, am să-mi exprim opinia, pe care uni ar considera-o imorală, dar nu-mi pasă, bitchiz. Nu-mi pasă.

    Pe voi nu vă enervează când sună la sonerie, și te duci să răspunzi, de obicei cu părul jucând snake pe fața ta, lipit cu salivă întărită de noaptea trecută, fără chiloți și în cele mai nașpa pijamale, dar te trezești imediat pentru că, LOL, cineva sună la ușă, și apoi răspunzi, iar în fața ta stă un domn îmbrăcat la patru ace, care numai cruce nu își face când te vede (normal că nu își face cruce, LOL) și îzi zâmbește frumos. Tu, în sinea ta te gândești că nu știu, e vreun om de afaceri important și îți vinde vreun produs miraculos, dar nu, în niciun caz. În caz că nu v-ați prins, el e nene ieho, care vine cu piantu și cu biblia sub braț și începe să-ți explice despre Mântuitorul nostru, Juesus the Christ. Dacă al avea un bănuț de câte ori mi s-a întâmplat asta...

    Știu că unora se poate să vi se pară oripilant ce am scris mai sus, însă nu vă oblig să fiți de acord, din moment ce noi aici dezbatem, însă pur și simplu mă enervează când văd jegu ăla de om în fața ușii mele (pentru că nooh, noi nu avem interfon, suntem șmecheri) cum începe să-mi povestească despre cât de mișto e la el la biserică, intrând în politică și în domenii pe care nu este deloc stăpân. De ce? Doar ca să-și facă norma și să-și asigure locu în Rai. Bitch, I assure you, that is not the way you're gonna get God's attnetion. Nah. Mă gândesc, ce s-ar întâmpla daco oamenii ășta ar folosi tot acest timp pe care îl irosesc bătând din poartă în poartă ajutând oamenii care au nevoie de ajutor. Nu zic că sunt contra cultelor religioase (deși mi se par o prostie) dar mă enervează pocăiții ăștia care umbă lu pliantu ca să te atragă la ei în biserică, ca să... ca să ce? Să nu ai voie să faci nimic? Să trebuiască să mergi la adunare noapte de noapte și să te arunce cu pietre dacă afla că nu mai ești virgin/ă? No thank you.

    Voi ce părere aveți?
    Joshie
    Joshie


    Mântuitorul nostru Isus Hristos Empty Re: Mântuitorul nostru Isus Hristos

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-30, 13:34

    În primul rând, Isuse, cât poți fi de amuzantă. Apoi, lasă-mă să spun, sunt 100% de acord cu ce ai sus tu aici. Pur și simplu nu înțeleg propaganda asta, dar ceea ce nu înțeleg cu adevărat este faptul dacă tipii ăștia care umblă din ușă în ușă își cred propriile minciuni. E peste puterea mea de înțelegere.

      Data/ora curentă este: 2024-04-27, 20:20