RPG Heaven

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

+4
fujoshi__yaoilover
Demesne
Iroha
Scarlet
8 participanți

    Încăperea Tăcerii

    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 14:08

    ÎNCĂPEREA TĂCERII
    ◇ ◇ ◇
    Pentru prima dată în Încăperea Tăcerii, rătăcită undeva în coridoarele interminabile ale Raiului este gălăgie. Îngeri și demoni aflați în recunoaștere își planifică următoarea mișcare împotriva lui Samael, fiecare având cu totul altă părere despre ce trebuie făcut. Nimeni nu este prietenul nimănui, afirmă tensiunea din aer, iar cei doi demoni aflați în încăpere sunt în primejdie.

    Au voie să posteze aici cei care dețin personaje îngeri și cei care dețin personajele Scarle DeLew și Lucifeer.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 14:39

    Erik Morgan

    Erik stă sprijinit de un perete cu mâinile încrucişate urmărind cu un zâmbet ştrengar pe buze discuţiile în contradictoriu. Nu este sigur cu cine să intre în vorbă aşa că caută cu privirea cei doi demoni prezenţi cu speranţa că va reuşi să se alieze cu unul dintre ei.
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 14:44

    Scarlet DeLew

    Câțiva îngeri țipau unii la alții, iar unul chiar aruncase cu un scaun. Lui Scarlet i se părea amuzant să vadă acele creaturi infirme într-o așa ipostază, știind că erau renumiți pentru calmul cu care tratau lucrurile. Încercase să se bage și ea în vorbă și să ofere câteva sugestii, dar nimeni nu avea chef să vorbească cu demonii, aparent. Nici nu știa de ce mai era acolo. Ba chiar încercase să zâmbească unu înger, dar când o văzu, acesta se întoarse.
    Demesne
    Demesne


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-21, 14:52

    Lucifeer isi face aparitia in sala .Deja neinteresat de discutiile inutile,propune ca urmatoarea lor miscare sa fie recuperarea pergamentului chiar daca asta va insemna un razboi .Nu este luat in seama si se abtine din a mai comenta .Se aseaza pe un scaun ,interesat de cearta dintre doi ingeri .
    Joshie
    Joshie


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Joshie 2014-12-21, 14:57

    Ingrid Axis
    Ingrid nu era genul de persoană care ar fi făcut asta, dar a făcut-o. Nu știa ce ar fi spus ceilalți despre asta când ar fi aflat, dar nu mai era nimic de făcut. Ingrid Axis, serafim și unul dintre cei mai buni închise gura unui înger de rang inferior cu o vrajă. « Nimeni nu îmi aruncă mie o masă în față ca și cum pff, nu e nimic în neregulă să te iei la ceartă cu un înger mai mare în grad ca tine. »
    Și mai erau și demonii care o enervau. Deși nu spuneau nimic, simpla lor prezență era agasantă.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 14:59

    Erik Morgan

    Erik priveste in jur nehotarat, dar pana la urma se apropie de o femeie inalta, avand parul negru cu reflexii albastre.
    "Pari amuzata de idiotenia de care dau dovada", spune Erik profitand de faptul ca nimeni altcineva nu profita de opurtunitate.
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 15:03

    Scarlet DeLew

    Un înger cu un aspect ciudat, puțin diferit de ceilalți se apropie de Scarlet și îi vorbi. Aceasta îi zâmbi, arătându-și colții. „Foarte. Mă așteptam la mai multă coordonare și mai multă... sfințenie poate?”
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:10

    Erik Morgan

    Femeia era întradevăr, după cum bănuise Erik, un demon. Privi pentru câteva secunde la colţii ei, distras. Se simţea oarecum mai important ca înainte deşi nu ar fi putut să justifice acest sentiment năucitor. "Ha-ha, raiul nu mai este ce-a fost odată, totul este într-o continuă schimbare. Nu e aşa şi la voi, în iad? În fine, eu sunt Erik, iar numele tau e...?"
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 15:13

    Scarlet DeLew

    „Cred că e cazul să mă bucur că am fost o fată rea” spuse Scarlet, răzând ”Eu sunt Scarlet și după cum vezi, sunt un demon. Nu am nici cea mai vagă idee de ce sunt aici, când toată lumea în iad se pregătește de petrecere.”
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:19

    Erik Morgan

    Erik privise la ea intens cu gândul că era drăguţă şi naivă, era tot ce avea el nevoie, dar totuşi încă nu putea spune cu siguranţă că era uşor să facă o înţelegere cu ea. Îngerul chicotise fermecător trecându-şi degetele de la mâna drepta prin parul ei. "Dacă nu mi-ai fi arătat colţii n-aş fi zis că eşti un demon, ce faptă atât de rea ai fi putut tu face astfel încât să ajungi în iad?" privise în ochii ei apoi se retrase şi continuă:"Ce se sărbătoreşte acolo?"
    Demesne
    Demesne


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-21, 15:23

    Lucifeer era deja convins ca dacă ar mai fi stat,cu siguranța doar ar fi pierdut timpul însă discuția îngerului blond cu acel demon îi captase atenția .Urmărise cu interes discuția .
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:24

    Erik Morgan

    Erik se întoase la noul venit surprins. Apăruse de nicăieri şi îi ruina dialogul? Totuşi nu era prea rău să încerce să se pună bine cu amândoi aşa că îi zâmbi şi lui Lucifeer şi-şi aşeză o mână pe umărul său: "Nu te-am mai văzut pe aici, probabil eşti nou. De obicei se găseşte cineva să preia conducerea, dar se pare că spiritele sunt prea încinse."
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 15:26

    occ: *mutră acră* Îți arăt eu drăguță și naivă. No da bine, că lipsesc două minute și mă trezesc cu încă patru mesaje.

    Scarlet DeLew

    Scarlet începu să râdă, văzând cum Erik încearcă să-i atragă atenția. Era chiar drăguț felul în care încerca să se joace cu ea. Nu știa încă care îi erau scopurile dar ar fi fost amuzant să-și bată puțin joc de așa un îngeraș. „Faptele mele sunt doar ale mele,  dar dacă vrei, am să-ți spun. Peste fix trei zile este ziua unuia dintre cei șapte prinți ai Infernului, și toată lumea se pregătește. Ți-aș putea face rost de o invitație dacă te ține ca tu un îngeraș așa de drăguț să pui piciorul în Iad.” Constatase că noul venit era și el un demon, după aura sa, însă înafară de a-l saluta nu îi mai spuse nimic.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:35

    occ: *privire intimidată* Nu-i vina mea, Erik e.. necunoscător în ale femeilor. :))

    Erik Morgan

    Erik se simţea ca beat între aurele celor doi demoni, se scutură cât mai discret în timp ce cei doi se salutaseră şi o privi din nou pe Scarlet zâmbind ştrengar. "Să nu mă ţină? Oh, dragă, nu sunt un înger micuţ şi timid, dar nu te învinovăţesc pentru că n-ai de unde să ştii. Dacă îmi vei oferi invitaţia îmi va face plăcere să te cunosc... mai bine." Aşteptă reacţia ei privind la îngerii din mijlocul încăperii şi la serafimul care primise cu ceva minute în urmă o masă în faţă.
    Demesne
    Demesne


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-21, 15:36

    occ : preferasem sa-l las pe Erik sa-și termine flirtul dar dacă tot :)) o sa consider ca i-a "deranjat" .

    Lucifeer îi zâmbise la rândul său îngerului :
    "Îmi pare rău,am întrerupt ceva important? " rânjise și privise spre îngeri " Cum ar putea oricum cineva sa fac vreun plan în zgomotul asta? Erik,spune-mi ca nu-ti place asa mult raiul asta si vom fi prieteni pe viata" îl privise provocator curios de intențiile îngerului.


    Ultima editare efectuata de catre Demesne in 2014-12-21, 15:46, editata de 1 ori
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 15:43

    Scarlet DeLew

    Scarlet îi ciufuli cu unghiile ei lungi părul îngerului, zâmbind pentru ultima dată. „Am să trimit o invitație prin cineva special pentru tine, îngeraș. Belial ar fi mai mult decât încântat să aibă un înger ca invitat.”

    occ: să-mi zici dacă vrei să fac thread pentru petrecerea lui Belial.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:44

    Erik Morgan

    Îngerul blond îşi înclină capul pe spate pentru a-l privi în ochi pe Lucifeer. Era flatat de atenţia cu care era tratat şi radea în sinea sa la gândul că cu demonii era mai uşor de vorbit chiar şi decât cu îngerii. "Oh, nu, e în regulă." Râse la remarca demonului aprobând: "Ai dreptate, cred că-i mai rău ca-n infern. Lucifeer, nu-mi place aşa mult raiul ăsta, pe bune, a devenit vulgar. Cred că în momentul de faţă orice e mai paşnic decât locul ăsta."
    Iroha
    Iroha


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-21, 15:45

    completely occ: Cine dracu vorbește de Belial când Belial nu-i aici? Mânca-v-ar soarta.
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:50

    Erik Morgan

    Se lăsă ciufulit apoi îi prinse pe neaşteptate una din mâini şi i-o sărută. "Îţi mulţumesc, Scarlet. Cred că următoarele trei zile vor fi cele mai lungi din viaţa mea." Era nerăbdător să meargă în Iad având în vedere faptul că nu mai mersese până acum acolo. Habar nu avea cine era Belial, dar era entuziasmat la gândul că va forma cel puţin o alianţă.

    occ: ar fi okay să faci unul pentru petrecere
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 15:54

    Iroha a scris:completely occ: Cine dracu vorbește de Belial când Belial nu-i aici? Mânca-v-ar soarta.
    occ: Ăhm, ăhm *verificând lista de personaje* oh, so here you are!
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 15:56

    occ: Da, Oana, mânca-ne-ar soarta.

    Scarlet DeLew

    Scarlet nu putu face altceva decât să râdă. Trecuse mult timp decât cineva mai făcuse gestul ăsta, și chiar dacă Erik era un înger dubios, care urmărea ceva cu siguranță, deci habar nu avea cum trebuia să se poarte cu un demon, impulsul de a-i da una era același, dar se abținu. „Sunt sigur că o să-ți placă. Belial e o gazdă foarte bună și îi place să cunoască lume nouă.”
    Iroha
    Iroha


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Iroha 2014-12-21, 15:58

    Scarlet a scris:occ: Da, Oana, mânca-ne-ar soarta.
    occ: Stai proasto că fac eu thread-ul. Iz mai parti biciz.

    fujoshi__yaoilover a scris:
    Iroha a scris:completely occ: Cine dracu vorbește de Belial când Belial nu-i aici? Mânca-v-ar soarta.
    occ: Ăhm, ăhm *verificând lista de personaje* oh, so here you are!
    Da, eu sunt răul absolut
    Scarlet
    Scarlet


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Scarlet 2014-12-21, 15:59

    occ: Ea e Oana. Nu luați în serios nimic din ce spune. Asta e o rugăminte.
    Demesne
    Demesne


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Demesne 2014-12-21, 16:06

    Lucifeer râsese încântat :
    " Mhm și facem ceva aici? Sau plecăm cu toții acasa? "
    fujoshi__yaoilover
    fujoshi__yaoilover


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de fujoshi__yaoilover 2014-12-21, 16:06

    Erik Morgan

    Erik zâmbi şi-i făcu cu ochiul îndepărtându-se, considerând ăsta ca fiind un soi de salut. <> Totuşi încă voia să mai stea de vorbă cu cineva, poate cu un înger fiindcă ar fi fost considerat suspect dacă doar cu demonii ar fi vorbit. În fond, era totuşi epuizant să flirteze tot timpul. Deşi el se îndepărtase, acum şi-ar fi dorit să vorbească mai multe cu Lucifeer, dar spera că vor mai fi ocazii să converseze cu ambii demoni.

    Continut sponsorizat


    Încăperea Tăcerii Empty Re: Încăperea Tăcerii

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 2024-05-12, 16:36